Grypa H1N1, gotowość na zdrowie publiczne i reforma służby zdrowia ad

Bez istotnych zmian w polityce i procedurach przepełnione oddziały ratunkowe i nieefektywne szpitale będą walczyć o poród pacjentów dotkniętych ostrą chorobą, a także tych, którzy są zmartwieni, ale tylko nieznacznie chorzy. Oddziały ratunkowe w Nowym Jorku doświadczyły przeludnienia wiosną 2009 roku z powodu grypy H1N1. Jednak badania wielokrotnie sugerują, że od jednej do dwóch trzecich wizyt w oddziałach ratunkowych można uniknąć, jeśli w odpowiednim czasie dostęp do wysokiej jakości opieki podstawowej.4 W niektórych miastach brak komunikacji między systemami transportu ratunkowego a szpitalami oznacza, że pacjenci są zabierani do oddziały ratunkowe, które są zbyt zajęte lub zbyt słabo wyposażone, aby się nimi opiekować. Wdrożenie zaleceń Instytutu Medycyny w celu zreformowania systemu ratownictwa medycznego w ramach reformy systemu opieki zdrowotnej będzie miało kluczowe znaczenie dla zmniejszenia przeludnienia w oddziałach ratunkowych, poprawy czasu obrotu i zwiększenia zdolności oddziałów ratunkowych do radzenia sobie z nagłym zachorowaniem lub rannych pacjentów. Inwestycje w interoperacyjną technologię informacji zdrowotnej (HIT) stanowią jeden z kamieni węgielnych reformy systemu opieki zdrowotnej. Po huraganie Katrina brak dostępu do dokumentacji medycznej był główną przeszkodą w opiece nad osobami najbardziej przesiedlonymi, przewlekle chorymi; zapisy osób, które otrzymały opiekę za pośrednictwem Departamentu Spraw Weteranów, były jednak dostępne w dowolnym miejscu w kraju. Przenośny, interoperacyjny HIT będzie niezbędny do sprawnego i bezpiecznego dbania o przesiedlone populacje w sytuacjach zagrożenia zdrowia.
Dzięki odpowiedniemu planowaniu i standardom, HIT może również odgrywać kluczową rolę w wykrywaniu i monitorowaniu wybuchów epidemii. Rutynowe, zautomatyzowane zgłaszanie diagnoz do departamentów zdrowia według podstawowych praktyk, oddziałów ratunkowych i laboratoriów może dostarczyć wczesnych dowodów na zbliżającą się epidemię. Taki monitoring okazał się przydatny przy ustalaniu, czy sprawozdaniu z pojedynczego przypadku mogą towarzyszyć skoki w korzystaniu z usług opieki zdrowotnej, sygnalizując, że wiele osób choruje. Taki system był ostatnio wykorzystywany przez departament zdrowia w Nowym Jorku i inne, aby ustalić, czy duża liczba osób choruje, gdy wykryto grupę przypadków grypy H1N1 w szkole i by monitorować epidemię.
Kluczowym wyzwaniem, przed którym stanęli urzędnicy odpowiedzialni za zdrowie publiczne, którzy jesienią tego roku planują reakcje na potencjalnie cięższą epidemię grypy H1N1, jest znalezienie sposobu na szybkie powiązanie informacji o tym, kto jest zaszczepiony, z informacjami na temat późniejszego korzystania z usług opieki zdrowotnej przez te osoby. Takie powiązanie będzie niezbędne do wykrywania i interpretowania zgłoszeń zdarzeń niepożądanych po szczepieniu i określania skuteczności szczepionek w zapobieganiu chorobom. Podczas gdy niektóre kraje z powszechnymi systemami opieki zdrowotnej mogą łatwo zbierać i wykorzystywać takie informacje, fakt, że nie wszyscy Amerykanie są rozliczani w naszym systemie i brak HIT uniemożliwiają to w większości Stanów Zjednoczonych.
W przypadku nagłej sytuacji zdrowotnej, takiej jak pandemia grypy, system opieki zdrowotnej będzie miał niespotykany popyt. Chociaż wiele opieki można zapewnić poza szpitalem, zasoby opieki medycznej będą szczególnie krótkie
[hasła pokrewne: opatrunek indywidualny m, punkty refleksyjne na stopach, trofea allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: opatrunek indywidualny m punkty refleksyjne na stopach trofea allegro